הנחיות לנבחנים

הנחיות לנבחנים

הנחיות ודרישות לבחינה מקוונת


  1. הסטודנטים ידאגו שבמועד הבחינה יהיו ברשותם מחשב אישי, נייח או נייד, שמותקנים בו מצלמה ומיקרופון תקינים ושקיימת לו גישה לרשת האינטרנט.
  2. הסטודנטים ידאגו שיעמוד לרשותם במועד הבחינה חדר שישמש רק אותם, ולא כל אדם אחר.
  3. הסטודנטים יבדקו מבעוד מועד, טרם מועד הבחינה, את תקינות מחשביהם, לרבות המצלמה והמיקרופון, את נגישות המחשבים לרשת האינטרנט, את תקינות התוכנה שנדרשה לצורך השגחה על מהלך ביצוע הבחינה, ואת זמינות החדר שישמש לבחינה.
השגחה בבחינה דרך ZOOM


  1. על הסטודנטים לוודא כי מותקנת תוכנת ZOOM בטלפון הנייד - בצעו בדיקת תקינות ל- ZOOM - Zoom Test
  2. יש להתחבר לZOOM- עם הטלפון הנייד לפחות 15 דקות לפני תחילת הבחינה לצורך תהליך הזדהות. החיבור ל-ZOOM יהיה דרך מצלמת הטלפון הנייד ולא דרך המחשב. אין להשתמש בתמונת רקע.
  3. על הסטודנטים לכוון את המצלמה בטלפון הנייד כך שניתן יהיה לראות את הפנים ופלג הגוף העליון, הידיים , את המחשב ואת משטח העבודה. אין לכבות את המצלמה בזמן הבחינה. הטלפון הנייד חייב להיות עם רמקולים פתוחים ובעל סוללה מספקת למשך הבחינה המלא. צילום לא תקין של אזור הבחינה או אי הפעלת המצלמה כלל יגררו פסילת הבחינה.
  4. תהליך ההזדהות: בדיקת ההזדהות תבוצע לפני תחילת המבחן מול כל נבחן ונבחנת, אשר יתבקשו לרשום ב ZOOM-את שמם המלא בעברית. ההזדהות בזמן הרישום לבחינה על ידי הצגת תעודה מזהה (כרטיס סטודנט/ית, תעודת זהות, רישיון נהיגה). על הנבחנים והנבחנות להראות את הפנים למשגיח/ה ולהציג את התעודה המזהה באמצעות המצלמה הקדמית של הטלפון.
  5. בזמן המבחן תוכלו להיות בקשר עם המשגיח ע"י הצ'ט של תוכנת הזום.
  6. ליצירת קשר עם המרצה לשאלות יש להשתמש בתוכנת המסרים (צא'ט) דרך המודל (מצורף לסרטוני הדרכה בדף הבית)
מודל - כניסה למערכת ללמידה מקוונת


לכניסה למודל יש להיכנס לאורביט לייב ובמסך הראשי לחץ על האייקון של מודל (MOODLE) - אין צורך בהזדהות נוספת. בכניסה למודל יופיעו האפשרויות הבאות: · ניווט – עדכונים בקורסים שלי לקבלת רשימה של הקורסים בהם אתה לומד. במרכז המסך: יופיעו רשימת הקורסים בהם אתה לומד ובלחיצת כפתור תוכל לצפות בתכני הקורס: בלחיצה על שם הקורס מהרשימה תוכלו לצפות בעדכונים, מבחנים ומטלות הקורס. לכל קורס יש לוח מודעות המשמש כפורום למשתתפי הקורס ויחידות הוראה בהם יעלה המרצה קבצים, מצגות, מטלות ועוד... הקשורים לקורס.
אורביט - כניסה למערכת מידע אישי לסטודנט


לכניסה למערכת אורביט לייב: נא להיכנס לאתר: המרכז האקדמי ויצו חיפה תחת תפריט סטודנטים בחר: מידע אישי סטודנטים לחץ על: לכניסה לפורטל הסטודנטים שם המשתמש: ת.ז ללא 0 בהתחלה סיסמה ראשונית: תאריך לידה ב-6 ספרות בפורמט DDMMYY שימו לב: במידה ושכחתם סיסמה. תוכלו בכניסה לאורביט ללחוץ על שכחת סיסמה למלא את מספר הת.ז שלכם ולבחור במסרון או דוא"ל לקבלת סיסמה לאיפוס. לתשומת לבכם! לא ניתן להיכנס לאורביט לייב באמצעות חיפוש בגוגל! ניתן להיכנס אך ורק באמצעות אתר המרכז האקדמי תחת תפריט סטודנטים. או בקישור הבא: אורביט לייב - כניסה לפורטל הסטודנטים
שליחת מסר (צ'אט) במודל למרצה

כניסה למבחן מקוון עם זום

בדוק את החיבור לזום בסמארטפון


לבדיקת חיבור הזום במחשבכם לחצו על הצטרף למפגש זום לבדיקה
מודל - שמירת טקסט בשאלה פתוחה במבחן


שימו לב: במענה בתיבת טקסט בשאלות פתוחות יש לשמור כמה פעמים במהלך המבחן את הטקסט על מנת לא לאבד את מה שכתבתם עד כה. במקרה כזה המערכת מזהה שאין פעילות במודל כל עוד אתם נמצאים בתיבת טקסט ולכן מבצעת ניתוק מהמודל לאחר כ 50 דקות.

תמיכה מודל ואורביט


ספרו

לנו

טלפון: 04-8562555 | פקס:   073-3242566 | מייל: exams@wizodzn.ac.il

צרו

קשר

תודה על פנייתך